-
Vundament
Lintvundamendi ehitamiseks soovitame MCFU 1 / 50 elemente. Neil on 5-cm soojustustatud seina ning 40 cm ruumi, kuhu panna armatuur ja valada betooni. Lintvundament tuleks teha lahja betooni ja horisontaalse hüdroisolatsiooni kihist. Pärast lindi betoneerimist, pannakse hüdroisolatsioon selle horisontaal- ja vertikaalpinda peale. Sellisel viisil tehtud lintalusele saate teha vundamendi kasutades raketiste elemente, milledel on piisav soojustatud seinte paksus. Kui valite MCFU või MC elemente, võib teil olla elemendi tuuma paksus kas 15 või 20 cm ning isolatsioon paksusega 5, 10, 15 või 25 cm. See isolatsioon kaitseb hoonet külmumise eest.
Keldrid
Termoelemente saab kasutada ka keldri seinte ehitamiseks. Neid ehitatatakse just nii nagu välisseinasid. Kuid kuna nad võtavad vastu maapinna rõhku, peavad nad olema tugevdatud ning vahtpolüstürooliga ühilduv niiskustõke tuleks paigaldada kõikjale, kus põhjavee tase on kõrge.
Seinad ja niiskustõke peaksid olema kaitstud, et mitte mõjutada nende vastupidavust ajal, kui vundamendiauku paigaldatakse tagasitäide.
Vundamentide sõlmede joonised
-
Lihtne nagu LEGO-de ladumine
Meil on ainsana 2m pikad reaplokid, mis tähendab, et saate kiirelt ja täpselt soovitud seina üles laduda
Välisseinte ehitamiseks pakume laia valikut termoplokke betoonsüdamiku paksusega 15 või 20 cm ning isolatsioonikihi paksusega 10, 15, 20 või 30 cm. Neid elemente kasutatakse hoone struktuuri loomiseks ning soojustamiseks. Sõltuvalt valitud termoplokkidest, saate hoone välisseinad, mis on suurepäraste termiliste näitajatega, ning vastavad isegi passiivmaja nõuetele.
Töö olgu lihtne
Kui te lõikate elemente lühemaks, et saada nõutav pikkus, kasutage plokisulgureid, et sulgeda raketis ja teha akende ja uste avad samal ajal. Kõik sulgurelemendid on projekteeritud ja valmistatud 5 cm moodulina. See tagab, et maja valmisladumisel saab koheselt betooni sisse valada ja ei pea eraldi midagi kinni katma ega toestama.
Seinte jäikus
Thermoplokid on 2m pikad, nii et raketis on erakordselt jäik ja stabiilne. Spetsiaalsed lukud tagavad liitumiste ning järjestikuste ridade tugeva ja tiheda kontakti. Erinevalt teistest sarnastest süsteemidest, ei nõua meie termoplokid ühendamiseks mörti, liimi või traati.
Et tagada kõrgete ja pikkade seinte lisajäikus, on soovitatav kasutada meie L-kujulisi lisatugesid, mis toimivad ühtlasi ka tellinguna.
Läbimõeldud detailid
Thermoplokkide juurde kuuluvad 5cm paksused moodulelemendid seinte kõrguse, pikkuse ja laiuse reguleerimiseks. See tähendab, et kõik mõõtmed peavad jaguma 5-ga. Sõltumata oma paksusest, on kõik thermoplokid 25cm kõrgused. Näiteks, kui teil on vaja kohandada kõrgust, näiteks aknaava jaoks, kasutage 5-cm MH elementi, mida nimetatakse kõrguse regulaatoriks. Vertikaalsed pilud elementide külgedel, mis asetsevad iga 5 cm järel, hõlbustavad nende lõikamist nõutavaks pikkuseks.
Kui seina elemendid on laotud kuni 1. korruse kõrguseks, paigaldatakse seinale vahelae tugielemendid ehk L-plokid. Tugedel on ainult välimine isolatsioonikiht, mis pakub suurepärast soojusisolatsiooni samas kaitstes talasid ja lae/põranda plaati.
-
Siseseinad
Siseseinteks, soovitame MC 15/01 elemente, mis on õhukeste isolatsioonikihtidega ja 8cm betoonsüdamikuga. Kandvates siseseintes on 15 cm betoonsüdamik. Sõltuvalt nende seinte funktsioonist, kasutatakse vaht- või plastikust sidemetega plokke - MCFU ja MCF. Sidemete materjal mõjutab seina tulepüsivust.
Kasutades thermoplokk-süsteemi elemente kõikide seinte püstitamiseks ja pumbates plokkide siseavadesse betooni, vähendab oluliselt ehituse aega. Lisaks sellele muudab see hoone jäigemaks, kuna betoon kõikides seintes moodustab monoliitse struktuuri.
Isolatsioon siseseintes vähendab hoone termilist inertsust. Oluline on õige õhutemperatuur hoone sees, mis vastutab majas elavate inimeste soojusmugavuse eest. Kes tahab maksta selle eest, et mõnisada tonni hoone struktuurist hoida pidevalt toatemperatuuril? Madal termilise inertsus on oluline juhul, kui kasutate kaasaegseid, „tarku“ küttesüsteeme.
Eri tüüpi seinte ühendamine
Hästi soojustatud termoplokk-välisseinad saab ühendada keraamiliste- või süsteemsete siseseintega, nagu näha ülaloleval joonisel. See võimaldab soojusenergia akumuleerimist, mis antakse ära kui välistemperatuur hakkab langema.
Pange tähele, et meie termoplokk-seintel on tulekindluse reiting, mis vastab ELi standarditele. Termoplokke, milles on vaht-sidemed saab kasutada eramajades. Korterelamutes, avalikes hoonetes, ridaelamute bokside vaheseintes tuleb valida MCFU elemendid, milledel on plastikust sidemed. Pärast betoneerimist moodustavad nad monoliitbetoonist kõige kõrgema tulekindluse reitinguga seinad nagu on tõestatud tunnistusel, mis annab MCFU elementidele REI 120 märgise.
-
Nurgad saab teha kiirelt
Izodom tehnoloogia võimaldab raketise nurkade tegemiseks mitut erinevat viisi. Elemente saab ühendada nagu telliste või plokkide müüriladet, kusjuures ava tuleb lõigata seina ühe ühendatud elemendi külje sisse, et tekitada monoliitne betooniühendus selles nurgas. Ilma ava lõikamata, ei „kohtu“ betoon kahe ristuva seina sees.
Selline elementide järjestikuse liitmise meetod muudab raketise jäigemaks ja hoiab ära isolatsioonikihi nõrgenemise.
Samuti on võimalik ka kasutada Izodom nurgaelemente. Meie tootevalikusse kuuluvad paljud sellised elemendid 45° või 135° nurgaga, mida kasutatakse avade kiireks püstitamiseks. Videoülevaate nurkade paigaldusest nurgaelemente kasutades leiate siin:
Erikujulised nurgad
Elemente, nagu näiteks MCFU 35 E 45 °, on LH/RH (parema- ja vasakukäe) ning sisemine/välimine versioonides. Kõnealused neli elementi saab hõlpsasti ühendada seina elementidega ja nende abil saab teha seina pöördeid, mida arhitektid sageli kasutada armastavad.
Ümaraid seinu või erineva nurga all pööravaid seinu on võimalik teha üsna lihtsal viisil MCF 0,7 "pöördhingega" elementide abil, mis võimaldavad tekitada ükskõik millist seina pöördenurka. Alljärgneval pildil on näidatud 2 pöördega seina, kus ka tavaelement on paigaldatud müüri alumisse ritta. Selline alumise rea jäikus enne betoneerimist tagab, et mõlemad seina osad sobivad ideaalselt ja hiljem ei teki probleeme uste paigaldusega.
Izodom tehnoloogia ei nõua palju armeerimist, sest 15 või 20 cm betoonsein on juba ise väga tugev. Siiski, nurgad ja servad on kriitilised piirkonnad ja vajavad seega täiendavat tugevdamist.
Nurkades kasutame vertikaalset armatuuri koos kahe 10 mm läbimõõduga sarrusevardaga, et tugevdada seintevahelisi ühenduskohti. See on eriti oluline juhul, kui on ühendatud viil ja külgsein kaldkatusega hoonete puhul. Spetsiaalsed ovaalsed kammitsad, mis on valmistatud 5 või 6 mm läbimõõduga traadist pannakse iga rea elementide vahele.
Sillused
Sillused on valmistatud U-kujulistest ML elementidest. Ühe meetri pikkused elemendid on liidetakse omavahel keele-soone meetodil, et saada tulemuseks vajalik silluse pikkus.
Seejärel paigaldatakse raketisploki sisse armatuur, mis on määratud arhitekti/inseneri poolt, toestatakse sillus ja valatakse sisse betoon. Silluse toestamiseks saame kasutada ka Izodom elemente, mis toimivad tugedena. See kaotab vajaduse kasutada puitu ja tagab, et seinad mõlemal pool ava on täpselt ühel ja samal tasapinnal.
Pärast betoneerimist saame tugeva raudbetoonist silluse, mis on monoliitselt seotud kandvate seintega, milledele sillus toetub. Kasutades soojustatud raketiselemente, väldime tõhusalt külmasildade moodustamist sillustes.
-
Armeerimine
Kolme- või neljakorruselise hoone ehitamisel, on sarrustamata betoon piisav, et taluda kõiki koormusi. Seinte tugevdamise vajadus ilmneb hoone kõrgemaks kui umbes 15 meetrit ehitamisel - selle otsuse on alati teinud insener, kes määrab betooni tugevuse ja koguse, samuti sarruste tüübi kõrgete või keeruliste ehitiste puhul. Konstruktsiooniarvutusi saab teha vastavalt betoonkonstruktsioonidele kohaldatavatele standarditele, nagu Eurokoodeks 2: EN 1992-1-1:2004 + AC: 2008 E või vastavalt siseriiklikele standarditele.
Sillused, nurgad ja sidustalad on alati tugevdatud. Termoplokkide elementidel on erilised juhised, mis hõlbustavad horisontaalsete sarruste paigaldamist ja tagavad, et vardad on korralikult betoonis, hoides neid vajalikus kaugusel raketise seinast.
Seismilistes piirkondades tuleb tugevdada kõiki konstruktsiooniosasid vastavalt antud piirkonnas kehtivatele eeskirjadele. Meil on hea meel, saata teile infobülletään, mis sisaldab teavet ja projekteerimise suuniseid seismilistes piirkondades.
Pärast betoneerimist on tulemuseks kõrge tulekindlusega tugev monoliitne raudbetoon-hoone.
Kommunikatsioonid peitu
Kommunikatsioonide puhul kehtib lihtne põhimõte: aseta kõik kommunikatsioonid elementidesse enne betoneerimist. Enne seinaelementide ladumist viige kommunikatsioonid seinte kõrvale ja paigaldage plokid, asetades kommunikatsioonid plokkidesse.
Kuna ploki betooneeritava avause läbimõõt on 150mm, sis mahub suurem osa kommunikatsioone lihtsa vaevaga sinna sisse
Kui kommunikatsioonid on läbimõõduga kuni 200mm, siis saab neeid paigaldada osaliselt sisemise isolatsiooni arvelt (nt ventilatsioonitorustik 160-200mm). Välismisse isolatsioonikihti ei ole soovituslik sisselõikeid teha, kuna see põhjustab potentsiaalse külmasilla.
Veetorustiku (läbimõõt 40-50mm) võib asetada sarnaselt suuremate kommunikatsioonidega betooniavausse või paigaldada hiljem sisemise isolatsioonikihi sisse.
-
Betoneerimise viisid
Seinu võib betoneerida pumba (pirni) abil, kraanaga tõstetud punkriga või käsitsi.
Betooni pumpamine - see on kiireim betoneerimise meetod ja praegu kõige populaarsem professionaalide seas. Kui elemendid on laotud korruse kõrguseks ja raketis on vajadusel toestatud eritugedega, võib alustada betooni pumpamisega. Vala betooni "ümmargusel" viisil, st täida raketise ca 1m sügavuselt ühes kohas ja liigu siis aeglaselt edasi. Pärast 2 või 3 ringi on seinad täis.
Valage betooni 6-8 m3/h kiirusega. Kui kasutate 30 g/l tihedusega vorme, võite olla kindel, et need ei purune betooni hüdrostaatilise rõhu all. Kogenud töövõtjad suudavad thermoelemente täita isegi kõrguseni kuni 5m. Ideaalselt töötavad lukud, mis ühendavad elemente omavahel, tagavad, et need ei tule lahti ja ei ole vaja kasutada klambreid või liime, mis on vajalikud teiste, vähem arenenud lahenduste puhul.
Valikulisi lisatugesid-tellinguid, mis toestavad ja tugevdavad raketist betoneerimise ajal, saab osta või rentida meie esindustest Tallinnas või Tartus. Kasutage tiheda plastilisusega betooni (konsistents 27-14s vastavalt VEBE meetodile) minimaalse veesisaldusega ning plastifikaatoreid hea täite ja lühikese kuivamisaja saavutamiseks.
Maksimaalne betooni tera suurus on ø 8mm. Suuremad terad tekitaksid seina sisse auke. Ärge kasutage sisemist vibraatorit betooni vibreerimiseks. Kasutage käsitsi tihendamist, välispinna vibraatorit või lihtsalt asetage plank värske betooniga täidetud elementide peale ja haamerdage.
Puistepunker alumise avaga - kui ehitada kõrgemat hoonet ja kui kraana on kohapeal saadaval, otsustavad töövõtjad harilikult kasutada puistepunkrit. Kui punker tõstetakse sobivale kõrgusele ja viiakse töötajate poolt õigesse kohta, avatakse alumine ava ja valatakse betoon raketise sisse.
Käsitsi betoneerimine - selleks, et vähendada kulutusi, on võimalik püstitada seinu "kiht-kihilt" meetodil: kolm kihti elemente (75 cm) ühe korraga, mis seejärel täidetakse plokid käsitsi betooniga. Betooni klass ja armatuur peab vastama hoone ehituslikule projektile. Betoon tuleb käsitsi tihendada. Eriline metall-lehest plaat on kasulik, sest see kaitseb lukkude täitumist betooniga. Käsitsi betoneerimise on üsna aeganõudev ja eeldab kogenud instruktori järelevalvet.
-
Avatäited valmivad probleemideta
Meil on olemas täislahendus avatäidete ehituseks, mis tagab kiire ja vigadeta lõpptulemuse
Adade ehitusel on olulised kaks sõlme: sillus ja aknapõsed, mis tuleb hästi lahendada, et betoonitööd ja hilisem avatäidete paigaldus läheks kiirelt ja muretult.
Silluste jaoks on meil olemas spetsiaalne plokk, mis on alt kinnine. See tähendab, et akna ülemisse serva tekib 5cm isolatsioonikiht. Silluse valamise eel saab ava sisse laduda tükke reaplokist ja nii silde toestada. See tähendab, et ei ole vaja ehitada eraldi rakiseid silde teostamiseks ja toestamiseks kasutatud seinaploki detaile saab hiljem teises kohas kasutada.
Avade põskedele tekivad ploki õõnsusest tulenevalt avad. Avade sulgemiseks on meil olemas 5cm paksud spetsiaalsed sulgurid. Pärast sulgurite paigaldust ja silluse toestamist saab terve ühe korruse korraga betoneerida ja ei pea kartma, et betoon kuskilt välja valgub või plokke deformeerib. Nagu ka silluste puhul, ei vaja meie thermoplokist avade põsed lisatoestamist puitkarkassi või muude vahenditega.
Avade kinnitamine on lihtne - metallist kinnitusklambrid saab asetada ploki servale ja klamber kinnitatakse 125mm kruviga otse raudbetooni sisse. Kuna avade põskedel on juba 5cm isolatsioonikiht, võib avatäite paigaldada võrdlemisi tihedalt põse vastu.
-
Seinte katmine madalate kuludega
Kuna meie thermoplokkdiest seinad on äärmiselt täpsed ja sirged, ei ole vaja seinu seest ega väljast eraldi sirgu krohvida. Ploki võib olla mõõdust välja 1mm 2m kohta
Viimistluskihi paksus on kõigest 3-4mm, mis garanteerib olulise materjali kokkuhoiu. Tavaliselt kantakse otse plokile õhuke kruntkrohvi kiht koos armatuurvõrguga. Selle peale saab välisseinte puhul kanda dekoratiivkrohvi ja siseviimistluse puhul viimistluspahtli ning värvi.
Thermoplokkidest seina pind on väga tugev. See on oluliselt tihedam kui põrandasoojustuseks kasutatav EPS-plaat ja see tagab tugevad pinnad nii sees kui väljas. Thermoplokist siseseinu ei ole vaja katta kipsplaadi või mõne muu materjaliga - sein on tugev ja sirge.
Niisketes ruumides tuleb enne plaatide paigaldust lisada ka niiskustõke. Niiskustõke tuleb panna armeeritud kruntkrohvi peale põrandale, seintesse ja lagedesse täies mahus.
Saunade seinad on soovitatav katta fooliumkattega kivivillaga. Meie Neopor thermoplokid ei ole põlevad, kuid ploki sulades võib tuli läbi ribide betoonist läbi jõuda ja nii teisi ruume kahjustada.
-
Palju lahendusi vahelagede teostuseks
Meie thermoplokist kandvatele seintele saab paigaldada igat tüüpi vahelagesid. Paks, betoonist kandev sein talub koormust isegi väga raskete lahenduste korral.
Meie spetsiaalse L-kujulise üleminekuploki peale saab toetada puidust vahelaetalad, betoonist laepaneelid, thermoplokist modulaarsed laepaneelid või valada monoliitne vahelagi otse kandvatele seintele. Puidust vahelaetalad võib lõigata ka reaploki sisse ja sellisel juhul ei ole vaja üleminekuplokke kasutada.
Meie pakume kerget ja hästi isoleerivat plaat-vahelae lahendust. Vahelae plaadi vormid pannakse ridadena riba-raketisena, kus on avaused 75cm sammuga. Need avad on kohad, kuhu paigaldatakse peamine vahelae talade armatuur. Kogu armatuuri-süsteem on võimalik tellifa meie käest - see on kogum fermidest, mis on kokku pandud terasest sarrusevarrastest ja mille pikkus valitakse vastavalt konkreetsele projektile. Vahelae plaadi armatuur on tavaliselt 20x25 cm keevitatud traatvõrk, mis on valmistatud 5 või 6 mm läbimõõduga traadist ning asetatud vahelae elementide peale. Sellist võrku on võimalik osta enamikest kohalikest ehitusmaterjalide poodidest. Põrandakütte torustiku saab asetada otse armatuurvõrgule enne betoonivalu
Sellisena ettevalmistatud raketis täidetakse betooniga kõrguseni 5 cm (või rohkem, vastavalt projektile) vahelae tasandi kohale. Tulemuseks on tala-ja-plaat vahelagi. Mõne sentimeetri paksune plaat on toestatud raudbetoontaladel. Nende moodustiste kandevõime on alati välja arvutatud projekteerija/ inseneri poolt. Kui koormused ületavad 150 kN/m2, saab vahelae kandevõimet suurendada, kasutades kõrgema klassi betooni, suurendades tala kõrgust või suurendades tala armeeringut.
-
Lame- ja viilkatused
Pakume teile mitmeid lahendusi passiivmaja standardi järgi soojustatud katuste ehituseks
Lamekatuste ehituseks saab kasutada kombineerituna meie reaplokke, L-kujulisi ülemenikuplokke ning laepaneele. Meil on välja pakkuda valmislahendus katuse konstruktsiooni ja parapeti ehituseks ja samal ajal on kõik nõuetekohaselt soojustatud ja niiskusest isoleeritud. Soovi korral võib thermoplokkidest vahelae asemel kasutada ka tavalisi betoonpaneele või valada monoliitne betoonkatus.
Viilkatuse sarikad saab toetada puittala peale, mis on kruvidega kinnitatud üleminuploki betoonsüdamiku külge. Sarikavahed ja vahelae pealse osa võib katta villa või muu soojustuskihiga. Kui soovite sarikad nähtavale jätta, pakume lahendusena sarikate peale kinnituvad soojustusplaati, mis on kohandatud kas kivikatuse või teraskatuse paigalduseks. See soojustussüsteem on täiustatud kondentsivastase süsteemiga, kus katusematerjali alla tekkiv liigniiskus viiakse läbi spetsiaalsete kanaline katuselt minema. Nii tagatakse, et katus on soe ja niiskus ei saa tungida siseruumidesse.
Meie tugevatele kandvatele seintele saab paigalda erinevaid katusetüüpe ja katuse kuju või konstruktsiooni eripära ei ole takistuseks.
-
Kinnita kindlusega!
Kinnitada saab spetsiaalse EPS-tüübliga või betoonitüübliga otse kandekonstruktsiooni sisse
Seinte välispinnale saab kinnitada puitvoodri või muud dekoratiivse elemendid lihtsa vaevaga. Selleks võib kasutada spetsiaalseid EPS-tüübleid, millest igaüks kannab meie materjali puhul 50kg raskuse. See tähendab, et 10m2 puidust seinapaneeli kinnitamiseks on vaja 5-6 tüüblit.
Siseseintele on vaja kinnitada mööblit ja kütteseadmeid. Köögikapid, pildid ja riiulid saab kinnitada EPS-tüüblitega. Raskemate objektida nagu kütteseadmed, boilerid jms. kinnitamiseks saab kasutada betoonitüblit ja kruvi. Selline lahendus annab ühele kruvile kandevõime kuni 150kg vertikaalteljel.
Kasutage õigeid kinnitusvahendeid ja kinnitage kindlusega!
-
Energiasäästlikud basseinid
Termoplokkidest basseinil on mitmeid eeliseid: eelkõige muidugi energiakulu kokkuhoid. Kui meie tingimustes on enamik ajast vajalik basseini vee soojendamine, siis muutub kokkuhoiu küsimus kõige olulisemaks.
Kuid eeliseid on veel teisigi
Ehitamise lihtsus - saate ise hakkama
Ehitamise kiirus - kahekesi laote väiksema basseini valmis ühe päevaga
Puudub vajadus lisasoojustuseks - hoiate kokku aega ja raha
Puudub vajadus raketise ehitamiseks - plokk toimib ise raketisena
Termoplokk ei ole söögiks mullaelanikele - pikk eluiga
